۳
 
رونمایی از غذای کینوا در رستوران ایسترن پالاس تهران +تصاویر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب: 16643
 
منشاء کینوا آمریکای جنوبی در نواحی کوهپایه ی رشته کوه های آند و مناطق خواستگاه سیب زمینی و لاما در بوليوي، پرو و شيلي است. این گیاه بیش از 5000 سال به طور مدوام مورد تغذيه مردم آن مناطق بوده و در زبان اینکا به معنای دانه مادر می باشد که به خاویار سبزی و برنج اینکا نیز معروف است.
خبرایرانی: در بین جمعی دوستانه از خبرنگاران تهران از غذایی ابتکاری با استفاده از دانه های کینوا Quinoa در رستوران ایسترن پالاس رونمایی شد.

به گزارش خبرایرانی، منشاء کینوا آمریکای جنوبی در نواحی کوهپایه ی رشته کوه های آند و مناطق خواستگاه سیب زمینی و لاما در بوليوي، پرو و شيلي است. این گیاه بیش از 5000 سال به طور مدوام مورد تغذيه مردم آن مناطق بوده و در زبان اینکا به معنای دانه مادر می باشد که به خاویار سبزی و برنج اینکا نیز معروف است.

کینوا همواره در طول نسل ها به عنوان غذای اساسی مردمان آن مرز و بوم از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. طی سال های اخیر بیشتر در کشورهای آمریکای جنوبی مانند اکوادر، کلمبیا و آرژانتین و همچنین آمریکای شمالی و کشورهای اروپایی تحقیقات و کشت این گیاه ارزشمند افزایش یافته است.

موسس رستوران ایسترن پالاس آقای حسین زنجانی که خود سر آشپز این رستوران نیز می باشد طرح ابداعی این غذا را برای ذائقه ایرانی ارائه داده و تنها رستورانی در خاورمیانه به شمار می رود که این منوی غذایی حامی محیط زیست را در لیست غذاهای خود گنجانده است.

این رستوران با طرحی خاورمیانه ای دارای سردرب ورودی می باشد که به شما حس ورود به یک موزه هنری را می دهد، فضاهای طراحی شده در این رستوران الهام گرفته از هنر سرزمین های خاورمیانه بوده و معمار داخلی این رستوران، علی ماهی صفت سعی نموده با حفظ اصالت یک اثر هنری شرقی فضایی الهام بخش را برای همگان مهیا سازد.

برای بازدید و استفاده از این رستوران می توانید با شماره 88885456 تماس حاصل فرمایید و یا به سایت Easternpalace.ir مراجعه کنید.

 
Share/Save/Bookmark
 


ناظر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۳:۳۳:۰۶
مزخرفترین رستوارنیه که تا حالا رفتم، گروه موزیک واقعاً بیخود، مدیریت حاضر نبود حتی درجه کولر را کم کنه!!!!!! فقط رفتار مصنوعی خوب برای جیب بری میهمانان.
تنها کلاس این رستوران به قیمت های غیر واقعی می باشد.
ببخشید یه کم تند نوشتم، عین واقیته.
حتماً در صورتیکه مهمون دعوت کردید به این رستوران، قبلش قیمت ها را باهاش دقیقا چک کنید. (2172)
 
النا
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۰۱:۲۳:۱۸
ما رفتیم خیلی خوشمزه بود اسکندر کباب و بورک و برگش عالی بود فقط یکم خلوت بودنش تو ذوق میزد (2366)
 
رضا
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۳:۰۳:۰۸
کینوا غذایی مغذی و بدون گلوتن و بهترین جاگزین برای گوشته، امیدوارم روزی برسه که این غذا جاشو تو سفره های ایرونی پیدا کنه (2490)