سانسور «سفر به چزابه» بعد از 18 سال
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۹
کد مطلب: 36388
 
حسین پاکدل از پخش دوباره سریال «سفر به چزابه» ساخته زنده‌یاد رسول ملاقلی پور، از شبکه آی فیلم را ابراز خوشحالی کرد.
حسین پاکدل از پخش دوباره سریال «سفر به چزابه» ساخته زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور، از شبکه آی فیلم را ابراز خوشحالی کرد.

حسین پاکدل در اینستاگرامش، ضمن اشاره به جرح و تعدیل و حذفیات  برای بازپخش مجدد،‌ «سفر به چزابه» را  کماکان سریالی جذاب و فوق‌العاده تاثیرگذار و صادقانه  توصیف کرد. او بازی همسرش عاطفه رضوی را در سریال سفر به چزابه درخشان خواند و  به عوامل سریال خسته نباشید گفت.

شرح کامل نوشته حسین پاکدل به این شرح است:«اين روزها اثر خاطره انگيز و بياد ماندنى زنده ياد رسول ملاقلى پور "سفر به چزابه"بعد از حدود هيجده سال با جرح و تعديل و حذفيات زياد از آى فيلم پخش شد.با اين كه اين سريال بارها و بارها پخش شده ولى كماكان جذاب و فوق العاده تأثير گذار و صادقانه است.

سانسور «سفر به چزابه» بعد از 18 سال

به اين بهانه خدا قوت مى گويم به تمامى عوامل دخيل در خلق اثر و به عاطفه كه بسيار خوش درخشيددر سفر به چزابه و نجات يافتگان.ياد رسول عزيز هم گرامى.»

ملاقلي‌پور ساخت اين فيلم ـ مجموعه را از سال 73 آغاز كرد و در نهايت در سال 76 آن را به تلويزيون و سينما سپرد.

«سفر به چزابه» عنوان مجموعه‌اي بود كه بر اساس دو فيلم «سفر به چزابه» و «نجات‌يافتگان»، سريال داستان گروهي گردشگر بود كه به مناطق جنگي مي‌روند و هر يك از آن‌ها از زمان جنگ داستاني در ذهن دارند.

يكي از آن‌ها كارگردان فيلمي جنگي است كه با آهنگ‌ساز فيلمش سر صحنه فيلم‌برداري مي‌رود و خود را در چزابه مي‌يابد و با رزمندگان شهيدي كه كارگردان با آن‌ها آشنا بوده، در صحنه نبرد رو‌به‌رو مي‌شود. آهنگ‌ساز ابتدا از محيط مي‌هراسد اما به‌ تدريج در حال و هواي جبهه قرار مي‌گيرد و به حس مورد نظرش براي ساخت موسيقي فيلم جنگي مي‌رسد. در اين ميان پرستار نجات‌يافته‌اي هم هست كه به ياد داستان آخرين روزهاي جنگ در يكي از درمانگاه‌هاي هلال احمر مي‌افتد كه به همراه يك مجروح قطع نخاعي راهي پشت جبهه مي‌شود.

حبيب دهقان‌نسب، مسعود كرامتي، عاطفه رضوي، فرهاد اصلاني، جمشيد اسماعيل‌خاني، از بازیگران این مجموعه بودند.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرآنلاین