تلگرام باعث تهدید اقتصادی است؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب: 100806
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: پیام‌رسان تلگرام دارای تهدید‌های اقتصادی است که می‌تواند در آینده باعث حوادث تلخی شود.
جلسه مشترک کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی و اقتصادی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه، 20 فروردین) با حضور محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی پیرامون دغدغه‌های اقتصادی پیام‌رسان خارجی تلگرام در مجلس برگزار شد.

 

علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ابتدای این جلسه با اشاره به ابعاد مختلفی که از تلگرام حائز اهمیت است، گفت: تلگرام به خاطر مسائل امنیتی و سوء‌استفاده دشمن حائز اهمیت است، به‌خصوص در شرایطی که منطقه در بحران به سر برده و جمهوری اسلامی از امنیت پایدار برخوردار است، لازم است به امنیت پیام‌رسان‌ها نیز توجه شود.

وی، به شبهه سازمان‌یافته‌ای که پیرامون شبکه‌های پیام‌رسان داخلی ایجاد می‌شود، اشاره و اظهار کرد: متأسفانه شبهات سازمان‌‌یافته‌ای پیرامون عدم امنیت اطلاعات اشخاص در شبکه‌های پیام‌رسان داخلی مطرح می‌شود که این فضاسازی‌ها مردم را نگران می‌کند تا به مهاجرت مقدس از خانه بیگانه به خانه خودی روی نیاورند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر 5 شبکه پیام‌رسان داخلی توسط وزارت ارتباطات تأیید شده است، گفت: پیام‌رسان تلگرام دارای تهدیدهای اقتصادی است و از ارزهای مجازی برای خرید و فروش‌های متداول استفاده می‌کند که همین می‌تواند در آینده باعث حوادث تلخی شود و اگر از هم‌اکنون به این موضوع توجه نکنیم، ممکن است حوادث تلخ مؤسسات مالی و اعتباری تکرار شود.

بروجردی در پایان خاطر نشان کرد: در مؤسسات مالی و اعتباری نیز پیش از وقوع این حوادث نتوانستیم پیشگیری درستی انجام دهیم و فرافکنی‌هایی درباره مسئولیت‌پذیری این اتفاق به‌وجود آمد، از این رو باید این مسئله هشداری برای مسئولان باشد که مجدداً شاهد اتفاقات تلخ اقتصادی در حوزه فضای مجازی و به علت استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی نباشیم

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: تلگرام ، امنیت ، پیام رسان