آغاز آزمایش بزرگ مایکروسافت بر روی ویندوز ۱۰
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: 108081
 
مایکروسافت در حال آزمایش آپدیت رداستون ۶ برای ویندوز ۱۰ است که طبق برنامه‌ریزی‌ها در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ میلادی برای کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.
آزمایش به‌روزرسانی بزرگ بعدی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ را آغاز کرده است. این نسخه که فعلا با نام رمز ۱۹H۱ شناخته می‌شود، قرار است در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۱۹ میلادی در دسترس کاربران قرار گیرد. حال در همین راستا، ردموندی‌ها برای آزمایش این نسخه، نخستین بیلد پیش‌نمایش آن را برای اینسایدرها منتشر کرده که فعلاً ویژگی‌های جدیدی را نسبت به به‌روزرسانی رداستون ۵ ندارد. با این وجود، ردموندی‌ها قصد دارند ویژگی جدیدی را با نام «Mixed Reality Flashlight» به این نسخه اضافه کنند که اتصال کم‌تأخیری را از طریق دوربین فراهم می‌آورد و به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق اپلیکیشن و بازی‌های واقعیت مجازی، دنیای حقیقی اطراف خود را ببینند.

علاوه بر این، اهالی Microsoft درصددِ افزودنِ اموجی‌های جدیدی به بیلدهای Redstone ۵ و ۶ هستند که طبق اصول یونیکد ۱۱ طراحی شده‌اند و تعدادِ آن‌ها به ۱۵۷ عدد می‌رسد. درست مانند اموجی‌هایی که اپل به iOS ۱۲ اضافه کرد، اموجی‌های مایکروسافت نیز شامل مواردی همچون ابرقهرمانان، سرخ سرها، پرچم دزدان، شتر بی‌کوهان، و چشم‌نظر می‌شود؛ همچنین مایکروسافت در برخی از اموجی‌های فعلی خود نیز تغییراتی اعمال کرده است تا هماهنگی بیشتری با دیگر شکلک‌ها ایجاد شود.

در حالی که اکنون آزمایش به‌روزرسانی آتی Windows ۱۰ آغاز شده است؛ اما در هفته‌های آینده و با نهایی‌کردنِ ویژگی‌های موجود در به‌روزرسانی رداستون ۵ و انتشار عمومی آن برای کاربران، تغییرات بیشتری را در این نسخه شاهد خواهیم بود.

اگر جزو اینسایدرهای ویندوز هستید، می‌توانید با پیوستن به حلقه‌ی Skip Ahead، از بهبودها و تغییرات جدید نسخه‌ی بعدی ویندوز ۱۰ بهره ببرید.
Share/Save/Bookmark
مرجع : زومیت
کلمات کليدی: مایکروسافت،ویندوز