بازیگر معروف با دنیای بازیگری خداحافظی کرد +عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب: 108794
 
رابرت ردفورد بازیگر معروف هالیوود در سن ۸۱ سالگی برای همیشه از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.
 رابرت ردفورد بازیگر معروف هالیوود در سن ۸۱ سالگی برای همیشه از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

به گزارش یورونیوز، رابرت ردفورد در جدیدترین گفتگوی خود با مجله هفتگی اینترتیمنت خداحافظی همیشگی خود با دنیای بازیگری را اعلام کرد. وی پیش‌تر در سال ۲۰۱۶ گفته بود بعد از اکران ۲ فیلم آخر خود با عناوین «روح‌های ما در شب» و «پیرمرد مسلح» بازیگری را کنار می‌گذارد.

وی دلیل اصلی این اقدام خود را خستگی از بازیگری عنوان کرد و دلیل دوم این کار را جذابیت نداشتن بازیگری دانست البته وی همچنان در قامت کارگردان و تهیه کننده در عرصه سینما فعالیت خواهد داشت.

این بازیگر هالیوود در گفتگوی خود، تصریح کرد: هرگز نمی‌گویم هرگز، اما به خوبی می‌توانم آن را درباره بازیگری‌ام بگویم و حتما خودم را بازنشسته خواهم کرد، زیرا از ۲۱ سالگی بازیگری کرده ام و دیگر دیگر کافی است. چرا نباید با یک اتفاق خوب و خوشایند از این حرفه بیرون بیایم؟

از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های ردفورد در دهه‌های گذشته می‌توان فیلم‌های «همه مردان رییس جمهور»، «رودخانه‌ای از میان ما می‌گذرد» و «هاوانا» را نام برد.

ردفورد همچنین بنیانگذار موسسه ساندنس است که نقشی اساسی در شناسایی و پروش استعداد‌های بازیگری داشته است.

این بازیگر سینما در طول ۶ دهه فعالیت موفق به دریافت اسکار در زمینه بازیگری نشد، اما در سال ۲۰۰۱ آکادمی صنعت و علوم سینمایی به او یک اسکار افتخاری اهدا کرد.

اما در قامت کارگردانی، ردفورد در سال ۱۹۸۰ برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی برای فیلم «مردم معمولی» شد. او همچنین برنده جوایز دیگری، چون گلدن گلوب و بفتا نیز شده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: رابرت ردفورد ، بازیگری ، خداحافظی