یک ناوشکن آمریکایی روز یکشنبه وارد دریای سیاه شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب: 109129
 
ناوشکن "کارنی" متعلق به ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا که مجهز به سامانه دفاع ضدموشکی است، برای دومین مرتبه طی سال جاری در آب‌های دریای سیاه مستقر می‌شود.
به نقل از خبرگزاری «تاس»، ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که ناوشکن "کارنی" که مجهز به سامانه دفاع ضدموشکی «Aegis» می‌باشد، روز یکشنبه وارد آب‌های دریای سیاه شد. بر اساس این اطلاعات، این ناوشکن برای انجام عملیات تامین امنیت دریایی و بهبود امکانات برای مشارکت با متحدان آمریکا در منطقه به دریای سیاه عزیمت کرده است.

"تایسون یانگ" فرمانده این ناو آمریکایی اعلام کرد که حضور "کارنی" در دریای سیاه نشان دهنده پایبندی تغییرناپذیر نیروی دریایی آمریکا به امنیت و ثبات در این منطقه است. به گفته وی، مدت زمانی که این ناو در منطقه حضور مستقیم دارد، کمک خواهد کرد تا مشارکت و تبادل اطلاعات و تجارب با متحدین و شرکای آمریکا در منطقه بهتر صورت بگیرد.

پیش از این، ناوشکن "کارنی" در ماه ژانویه سال جاری به دریای سیاه آمده بود. در آن زمان مقامات نظامی روس این حضور را اقدام دوستانه‌ای در برخورد با روسیه تلقی نکرده بودند.

بر اساس کنوانسیون مونتری مربوط به سال ۱۹۳۶، کشتی‌های جنگی کشور‌های غیرساحلی دریای سیاه نمی‌توانند بیشتر از ۲۱ روز در این منطقه حضور داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: دریای سیاه ، امریکا ، درگیری