آقای بازیگر: مردم عاشقانگی سریال پدر را دوست دارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 109207
 
این روز‌ها سریال پدر به عنوان یکی از پر مخاطب‌ترین آثار تلویزیونی در سال ۱۳۹۷ شناخته می‌شود. این سریال با داستان پر فراز و نشیب و همچنین با حضور بازیگران مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون توانسته اقبال فراوانی را از آن خود نماید.
این روز‌ها سریال پدر به عنوان یکی از پر مخاطب‌ترین آثار تلویزیونی در سال ۱۳۹۷ شناخته می‌شود. این سریال با داستان پر فراز و نشیب و همچنین با حضور بازیگران مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون توانسته اقبال فراوانی را از آن خود نماید.

یکی از ویژگی‌های بارز سریال پدر داستان پیچیده و تازه آن در مدیوم تلویزیون است. داستانی که مخاطب را درگیر کرده و در میانه‌های راه توانست با اتفاقاتی غیر قابل پیش بینی همه را شگفت زده کند.

تلویزیون همواره از جمله رسانه‌هایی بوده که بیشترین نزدیکی به مخاطب را داشته و هر اثری از کیفیت‌های لازم برخوردار بوده توانسته به سرعت در میان مخاطبان جعبه جادو جا باز کند.

از دیگر نکات جالب سریال پدر باید به بهره گیری از بازیگران جوان و مستعد تئاتر در کنار پیشکسوتانی همچون "مهدی سلطانی"، "اکبر رحمتی" و "مسعود فروتن" اشاره کرد.

با تنی چند از بازیگران پدر به گفتگو نشسته و دلایل موفقیت این اثر تلویزیونی را از نگاه آن‌ها جویا شده است.

کاوه خداشناس بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص بازخورد‌های مردمی از سریال پدر که در آن به ایفای نقش پرداخته گفت: به نظر من سریال پدر با توجه به قصه عاشقانه‌ای که دارد از سمت مردم بازخورد مثبت داشته و به نوعی بر جانشان نشسته است.

وی در همین راستا ادامه داد: خوشبختانه در همین روز‌ها که پدر روی آنتن تلویزیون است بازخورد‌ها از سمت مردم به شدت خوب بوده و این سریال جزو پرمخاطب‌ترین آثار تلویزیونی است.

وی درباره نقش متفاوت و منفی خود در سریال پدر افزود: من همیشه علاقمند به تنوع در بازیگری هستم و دوست دارم شخصیت‌های تازه را تجربه کنم. شخصیت من در سریال پدر در ابتدا ظاهری موجه را به نمایش می‌گذارد، اما هر چه جلوتر می‌رویم می‌بینیم پشت این ظاهر موجه باطن دیگری وجود دارد.

بازیگر سریال "برادر" افزود: منفی و مثبت بودن در هر شخصیتی وجود دارد، اما همینکه من نقش متفاوتی بازی کنم برایم جذاب است. از نظر من بازی در چنین نقشی آنچنان ریسک بزرگی نیست، زیرا کار بازیگر همین است و بازیگری جذابیتش به تنوع آثار است.

وی در همین راستا ادامه داد: من سال‌ها سعی کرده‌ام خودم را در عرصه بازیگری کلیشه نکنم. ایفای نقشی متفاوت توسط یک بازیگر در ابتدا برای او یک امتیاز است و مضاف بر آن توانایی‌های آن بازیگر را به رخ می‌کشد.

نقش لیلا در سریال پدر از شخصیت من دور نیست/بازیگر مورد علاقه‌ام مهدی سلطانی است

ریحانه پارسا بازیگر جوان سریال پدر درخصوص نحوه پیوستن خود به این سریال گفت: رشته من بازیگری است و زمانی که عوامل سریال پدر به دنبال بازیگر نقش اصلی از طریق تست بودند برای نقش اصلی تست دادم و پذیرفته شدم.

وی افزود: عوامل اصلی سریال پدر از جمله کارگردان و نویسنده بسیار با اخلاق و حرفه‌ای بودند و در کار تعامل و ارتباط خوبی برقرار می‌کردند و مثل پدر بالای سر من بودند، به همین خاطر نتیجه این سریال درست از آب در آمد، سریال پدر برای من به عنوان جوانی که بازی اولم را در محیط حرفه‌ای شروع کرده‌ام بهترین فرصت محسوب می‌شد.

این بازیگر جوان درباره چگونگی رسیدن به نقش لیلا اضافه کرد: روزی که برای تست نقش لیلا رفتم، متن سریال پدر به من داده شد، آن را خواندم و درباره شخصیت لیلا با حامد عنقا صحبت کردم. من یا هرکس دیگری که می‌خواست شخصیت لیلا را بازی کند باید دو نکته را برای بازی در نظر می‌گرفت. یک نکته شور و انرژی پیش از ازدواج در لیلا و نکته دوم زندگی و تحول پس از ازدواج با حامد. بازیگر باید این دو ویژگی را به شکلی بازی کند که به خوبی از نظر مخاطب باورپذیر شود و به عبارتی درست از آب در آید. با توجه به این که نقش لیلا از شخصیت من دور نیست و از نظر سنی به من نزدیک است چنین شخصیتی برای من قابل درک بود.

وی درباره شانس همکاری با یک گروه حرفه‌ای در اولین تجربه خود اذعان کرد: همیشه اولین تجربه‌ها به یاد آدم می‌ماند. نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، ولی بسیار تجربه خوبی با سریال پدر برایم رقم خورد که می‌تواند در ادامه راه بازیگری ام تاثیرگذار باشد.

پارسال درباره بازیگر مورد علاقه خود در سریال پدر ادامه داد: بازی در کنار مهدی سلطانی بی نظیر است. این بازیگر به دلیل این که مدرس دانشگاه است و در امر تدریس فعالیت دارد بیان درستی نسبت به راهنمایی بازیگرانی، چون من دارد. درست‌ترین حالت ممکن را در بازی داشت و هر کلمه و جمله‌ای که بیان می‌کرد کلاس درس بود و به من چیز‌های زیادی یاد داد و از او بسیار یاد گرفتم. بازی در کنار مهدی سلطانی به شدت لذت بخش و بهترین شانس برای من بود.

وی درباره تجربه همکاری با سینا مهراد به عنوان نقش مقابل خاطرنشان کرد: سینا مهراد از سنین کودکی تا کنون تجربه بازی دارد و این تجربه به او در اجرای نقش کمک می‌کند. مهراد بازیگر خوبی در بازی است به شکلی که هر انرژی که بین من و او در اجرای نقشهایمان رد و بدل می‌شد دوطرفه بود. یعنی اگر من به او در اجرای نقش انرژی می‌دادم او نیز این انرژی را به من منتقل می‌کرد. هر دو هوای هم را در بازی داشتیم و فضای همکاری بسیار خوب بود.

سریال پدر باعث شد در میان مردم مشهور شوم/

برای بازی در سریال پدر مثل یک کودک استرس داشتم/نشان دادم که می‌توانم بازیگر متفاوتی باشم

مسعود فروتن بازیگر "سریال پدر" در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص تجربه این روز‌های خود از حضور در اثری پر بیننده گفت: خدا را شکر که سریال پدر از سوی مخاطبان با استقبال بسیار خوبی مواجه شده و من هم به نوعی در کنار این سریال در حال مشهور شدن هستم.

بازیگر فیلم سینمایی "۳۶۰ درجه" نقش خود در سریال پدر را اینگونه توصیف کرد: من در سریال پدر نقش انسانی شیک و مرتبط را بازی می‌کنم که در باطن شیطنت و بدجنسی‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل بسیاری از مردم به من می‌گویند که دلمان نمی‌خواست در این نقش بازی کنید، زیرا ما مسعود فروتن را مردی مهربان می‌شناختیم و این نقش با خود واقعیتان بسیار متفاوت است.

فروتن درباره تجربه سخت بازی در سریالی پربیننده تصریح کرد: شاید باورتان نشود، اما بعد از این همه کار کردن در هنگام ضبط سریال پدر به شدت استرس داشتم. حس و حالم از صبح روز فیلمبرداری مثل بچه‌ای بود که باید امتحان دهد. البته در این راه بهرنگ توفیقی به من کمک کرد تا از لحن و قالب اجرا فاصله بگیرم و خوشحالم که این اتفاق به خوب برای من در این سریال افتاد و به توفیقی گفتم که از این بعد اگر باز هم بخواهی کار کنی دوست دارم به عنوان بازیگر حضور داشته باشم.

این مجری پیشکسوت تلویزیون و رادیو محبوبیت بازیگری در میان مردم را دلچسب خواند و اذعان کرد: من سال‌ها به عنوان کارگردان در پشت صحنه سینما، تلویزیون و رادیو فعالیت داشتم و برخی از مردم مرا می‌شناختند و همین خوشحالم می‌کرد، اما عرصه بازیگری به شدت متفاوت است. از نظر من این محبوبیت و اینکه مردم در خیابان مرا می‌شناسند جایزه سال‌ها تلاش من در عرصه هنر است.

وی درباره نظر خود درباره کلیت سریال پدر اضافه کرد: از نظر من بهرنگ توفیقی زبان تلویزیون را به خوبی می‌داند. این سریال در ابتدا قرار بود ماه رمضان پخش شود و همه می‌دانیم سریال‌ها در این ماه با استقبال مواجه می‌شوند، اما حالا شاهد آن هستیم که مردم در فصل تابستان که اکثریت شب‌ها در پارک یا بیرون هستند هم سریال پدر را دنبال می‌کنند. برخی شب نمی‌توانند سریال را ببینند، اما باز پخش را مشاهده می‌کنند و همین نشان می‌دهد که سریال پدر جای خود را در میان مردم پیدا کرده است.

***نقشم در سریال پدر را به شدت دوست دارم/نسل جوان بازیگر ما رشد چشمگیری دارند

اکبر رحمتی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره نقشش سریال "پدر" گفت: من نقشم در سریال پدر را دوست دارم، چون دقیقا متناسب با شخصیت خودم است. من نقش بزرگ خانواده را دارم که در چند نسل حضور داشته‌ام و به اصطلاح در مشکلات شخصیتی تاثیرگذار و آرامش بخش برای سایر اعضای خانواده هستم.

رحمتی درباره همکاری با بهرنگ توفیقی و حامد عنقا اظهار کرد: پیش از سریال پدر من با توفیقی و عنقا سابقه همکاری داشته‌ام و برای من لذت‌بخش است که با هر دو این دوستان کار می‌کنم، این همکاری ارزشمند است و امیدوارم این همکاری دلچسب در آثار بعدی نیز ادامه داشته باشد.

بازیگر سریال "پدر" درباره فضای پشت صحنه سریال پدر توضیح داد: در سریال پدر سه نسل بازیگری حضور دارند. من به عنوان پیشکسوت، مهدی سلطانی و لعیا زنگنه نسل میانسال و سینا مهراد و ریحانه پارسا نسل جوان عرصه بازیگری در این سریال هستیم، نسل جوان بسیار بچه‌های با استعدادی هستند، سینا مهراد و ریحانه پارسا در این سریال بسیار خوب بوده‌اند یعنی می‌توانم بگویم نسل جدید بسیار باهوش هستند، امیدوارم روند خوب بازیگری برایشان ادامه داشته باشد و در عرصه بازیگری موفق باشند.

رحمتی ضمن اشاره به پیام سریال "پدر" برای مخاطبان خاطرنشان کرد: سریال پدر اثری خانوادگی و ساختار شکنانه است و در آن علاوه بر موضوع عشق ویژگی‌های اخلاقی، چون فداکاری، مردانگی، جوانمردی و گذشت تاکید شده که گروه نیز به دنبال تحقق نتیجه‌ای خوب از ساخت آن بوده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : میزان
کلمات کليدی: سریال پدر ، بازیگران ، مسعود فروتن