اخراج اجباری ۴۶ پناهجوی افغان از آلمان به کابل
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 109280
 
صرف نظر از خشکسالی و تشدید جنگ در افغانستان، دولت آلمان بار دیگر گروه ۴۶ نفری از پناهجویان افغان را از این کشور به کابل اخراج کرد
همزمان با تشدید درگیری‌های در افغانستان روند اخراج اجباری پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی به کابل افزایش یافته است.

وزارت کشور آلمان صرف نظر از وضعیت نابسمان امنیتی در افغانستان پانزدهمین گروه از پناهجویان افغان را از ایالت «مونشن» این کشور به کابل به اخراج کرد.

مسئولین فرودگاه بین‌المللی «حامدکرزی» در کابل تصریح کردند که 46 پناهجوی افغان که از آلمان اخراج شده بودند به کابل رسیدند.

همزمان با اخراج این گروه از پناهجویان افغان، صدها تن در شهر مونشن  آلمان علیه اخراج اجباری پناهجویان افغان دست به اعتراض زدند.

از سوی دیگر، مقامات محلی برخی از ایالت‌های آلمان با اخراج اجباری پناهجویان افغان مخالف هستند زیرا اوضاع امنیتی افغانستان برای زندگی را مساعد نمی‌دانند.

در چند سال اخیر هزاران پناهجوی افغان به دلیل وضعیت نابسمان امنیتی در افغانستان راهی اروپا شدند که بیشتر آنها نیز در آلمان درخواست پناهندگی داده‌اند.

سال گذشته کشورهای اروپایی به دلیل تشدید اخراج اجباری پناهجویان افغان در زمانی که تلفات غیرنظامیان در بالاترین سطح قرار داشت به نقض قوانین بین‌الملل متهم شدند.

اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی در حالی صورت می‌گیرد که بیش از 3 میلیون نفر در افغانستان به دلیل جنگ و خشکسالی در با خطر گرسنگی روبرو هستند.

Share/Save/Bookmark