آل هاشم: مساجد درمسائل سیاسی پیشرو باشند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 109504
 
نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: نوجوانان باید با مسجد مانوس شوند، هیات امنای مساجد و انجمن‌های اسلامی در این خصوص باید فضا را آماده کنند.
 نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: نوجوانان باید با مسجد مانوس شوند، هیات امنای مساجد و انجمن‌های اسلامی در این خصوص باید فضا را آماده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد علی آل هاشم شامگاه دیروز دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی مسجد در تبریز با اشاره به ضرورت بحث و تبادل نظر سیاسی در مساجد گفت: مساجد باید درمسائل سیاسی پیشرو باشند. این توصیه به معنای ورود به دسته بندی‌های سیاسی نیست بلکه روشنگری و آگاهی عمومی است.

وی سپس با بیان اینکه مسجد باید محور انسجام باشد، ادامه داد: روحانیت، انجمن‌های اسلامی، هیات امنا و پایگاه‌های بسیج باید با همدلی، مساجد را به کانون انقلاب اسلامی تبدیل کنند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه بیش از گذشته نیازمند جوانان انقلابی هستیم، گفت: این جوان انقلابی باید در بستر مسجد تربیت شود. مساجد باید مراکز آگاه سازی مردم باشد و مسائل سیاسی روز با استفاده از اساتید متخصص در این حوزه در مساجد تبیین شود.

آل هاشم با اشاره به اینکه مساجد باید مرکز وحدت امت و تربیت نیرو‌های انقلابی پرشور باشد، گفت: همچنین مساجد باید مهیای مبارزه با شبهات و خرافات شوند.

وی گفت: جوانان و نوجوانان باید با حضور، موجب تقویت نظام و اهداف آن شوند که در آینده این افراد می‌توانند از هر جایگاه و منزلتی، پیام رسان انقلاب باشند.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه متولیان مساجد درس اخلاق و صمیمت را در بین مردم رواج دهند، گفت: تزئین شهر و بالاتر از آن تبیین مسئله غدیر باید در برنامه‌های مساجد قرار گیرد.

آل هاشم همچنین گفت: قرن‌های اخیر دشمنان اسلام، تلاش کردند تا جوانان از مسجد حذف شوند تا در نتیجه آن، این جوانان از اسلام زدوده شوند و دشمنان توطئه‌های خود را به راحتی بتوانند اجرا کنند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: آل هاشم ، مساجد ، نوجوانان