عملیات ویژه نیروهای یمنی برای تسلط بر مأرب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب: 53420
 
فرماندهان کمیته‌های انقلابی یمن با اعلام آغاز عملیات ویژه نیروهای این کشور برای آزادسازی 35 درصد باقیمانده استان مأرب از اشغال تروریست‌ها از درگیری‌ها در عمق 50 کیلومتری خاک عربستان در منطقه نجران هم خبر دادند.

«علی الحوثی»، یکی از فرماندهان کمیته‌های انقلابی یمن، کمک قبایل یمنی به کمیته‌های انقلابی و ارتش یمن در حمله به مواضع تروریست‌های وابسته به ائتلاف سعودی را ستود.

وی اظهار داشت: در پی حمله شبه نظامیان تروریست به مردم بی گناه قبایل یمنی در مأرب، بزرگان و رهبران این قبایل به کمیته‌های انقلابی و ارتش یمن در حمله به مزدوران سعودی و پاکسازی اراضی از وجود آنها کمک کردند.

الحوثی گفت: نیروهای مسلح قبایل مأرب یک کاروان نظامی متعلق به ائتلاف سعودی را را هدف گرفته و طی درگیری شدید، 40 مزدور را از پا درآوردند .

این فرمانده یمنی افزود: کمیته‌های انقلابی یمن برای نبردی جدی با شبه نظامیان تروریست و مزدوران ائتلاف سعودی در مأرب آماده می‌شوند.

وی از اقدام کمیته‌های انقلابی با کمک ارتش یمن در تاسیس یک اتاق نظامی برای بازپس‌گیری و آزادسازی دیگر مناطق استان از وجود تروریست‌ها خبر داد و گفت: به زودی عملیات ویژه علیه مواضع تروریست‌ها انجام خواهد شد.

الحوثی گفت : قریب به 65 درصد از مساحت استان مأرب تحت سیطره نیروهای یمنی است و بیش‌تر تروریست‌ها در محاصره هستند.

هلاکت یک مسئول رسانه ای مزدوان سعودی در الجوف

منابع استان الجوف در شمال شرق یمن خبر دادند: «مبارک العبادی»، رئیس بخش رسانه گروه‌های متحد ائتلاف سعودی در درگیری‌های جمعه گذشته در منطقه الغیل کشته شد.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است،  ارتش و کمیته‌های مردمی تلاش تروریست ها برای پیشروی به سوی منطقه الغیال را ناکام گذاشته و شماری از آنها را کشته یا زخمی کردند.

پیشروی نیروهای یمنی در تعز

«عبدالستار الزیدی»، یک فرمانده نظامی کمیته‌های انقلابی یمن نیز از سیطره نیروهای یمنی بر همه مناطق مسکونی استان تعز خبر داد و گفت: درگیری  با تروریست‌ها در دیگر مناطق استان ادامه دارد.

وی افزود: جنگنده‌های سعودی مواضع ارتش یمن را بمباران کردند و در مقابل 12 تن از مزدوران سعودی در درگیری با نیروهای یمنی کشته شدند.

فرمانده یمنی خبر داد: با توجه به استفاده تروریست‌ها از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی در مناطق تحت سیطره آنها پیشروی نیروهای یمنی در مناطق مسکونی با احتیاط کامل انجام می‌شود.

ده‌ها تن از مزدوران سعودی در یمن کشته شدند

در همین حال جنگنده‌های سعودی ده‌ها تن از شبه نظامیان مزدور خود را در حمله ای اشتباهی در استان الجوف بمباران کردند که تلفات آن با سانسور رسانه‌ای همراه شد.

در حادثه‌ای که طی تجاوز عربستان به یمن بارها تکرار شده هواپیماهای سعودی محل تجمع تشکیلات قبیله‌ای موسوم به مقاومت در الجوف در شمال شرق یمن را بمباران کردند.

وی افزود: در حالی که رسانه‌های وابسته به عربستان حمله اشتباهی ائتلاف سعودی را به شدت سانسور کردند بیمارستان الحزم، مرکز استان الجوف مملو از ده‌ها کشته و زخمی این حادثه بود.

ادامه درگیری‌ها در عمق خاک سعودی

نیروهای ویژه وابسته به کمیته‌های انقلابی یمن مواضع جدیدی در داخل عمق عربستان در منطقه نجران در جنوب این کشور را تحت تسلط خود گرفتند .

«مجید عبدالناصر»، فرمانده انصار الله اظهار داشت: نیروهای ویژه یمنی بخش‌های گسترده‌ای را در نجران تحت سیطره خود گرفته و درگیری‌ها در داخل عمق خاک سعودی ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای یمنی با قدرت بالایی دشمن سعودی را هدف گرفت، گفت: شمار زیادی از نیروهای زمینی عربستان در درگیری‌های بیست و چهار ساعت گذشته در عمق پنجاه کیلومتری مرز یمن در خاک سعودی کشته شدند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: نجران ، مارب یمن ، تحولات یمن ، جنگ در یمن