پاسخ دادستان بم درمورد شایعه سوء قصد به یک پزشک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۳
کد مطلب: 60588
 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم با اشاره به این مطلب که هیچ پزشکی در بم مورد سوء قصد قرار نگرفته است،گفت: دو نفر به اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب دستگیر شدند.
 دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم برخی شایعات منتشر شده در خصوص سوء قصد به برخی پزشکان و افراد سرشناس در سطح این شهرستان را تکذیب کرد و گفت: هیچ پزشک و فرد سرشناسی در بم مورد سوء قصد(قتل)قرار نگرفته است.

محمد ضیاالدینی با اعلام اینکه در رابطه با نشر این شایعه و اکاذیب دونفر متهم دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده اند گفت: بر اساس ماده 698 قانون مجازات اسلامی ( تعزیرات ) اشخاصی که به قصد تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی اکاذیبی را به نقل قول از شخص حقیقی یا مقامات رسمی منتشر کنند به حبس از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهند شد.

این مقام قضائی تصریح کرد: در صورتی که این جرایم به وسیله سامانه های رایانه ای و مخابراتی ( فضای مجازی ) صورت گیرد مجازات آن تشدید شده و به موجب ماده 746 قانون مجازات اسلامی مجرم به نود و یک روز تا دوسال حبس و از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.

وی هشدار داد: اخیرا عده ای از اشخاص آگاهانه یا ناآگاهانه شایعاتی را در شهرستان مبنی بر وقوع قتل هایی به وسیله سرنشین یا سرنشینان مسلح یک دستگاه خودرو سواری پژو مطرح کرده اند که ضمن تکذیب آن اعلام می کنیم دستگاه قضایی شهرستان با کسانی که قصد دارند از طرق شایعه پراکنی امنیت روانی مردم را به خطر بیاندازند به شدت برخورد خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: دادستان بم ، شایعه سو،قصد ، پزشک