شبکه جم برای صنعت سرگرمی در ایران چه نقشه ای دارند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۷
کد مطلب: 67941
 
مدیر شبکه جم با بودجه مبهم و متهم به سیاسی می‌گوید امروز در همسایگی ایران کشور ترکیه بعد از آمریکا دومین صادرکننده سریال به جهان است و به ۱۰۰ کشور سریال‌هایش را صادر می‌کند.
سرویس فرهنگی خبرایرانی، مدیریت شبکه ماهواره‌ای جم به دولت پیشنهاد داد تا از راه موسیقی کسب درآمد کند.

او می‌گوید که اندازه بازار سینما در ایران ۲۰ میلیون دلار است که معادل ۷۰ میلیارد تومان است، در صورتی که در کشوری که ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد این خیلی اندازه کوچکی است. او می‌گوید شبکه جم با تولید فیلم‌هایش یک مقدار به این عدد کمک کرده است!

سعید کریمیان که درباره فرهنگ در برنامه‌ای خودخواسته به نام اقتصاد روز شرکت می‌کرد گفت چنین کاری را برای موسیقی هم می‌شود انجام داد و اگر به دنبال رشد اقتصادی در بخش صنعت هستیم باید رشد فرهنگی شرایط آن را ایجاد کند که رشد اقتصادی زودتر حرکت کند و لازمه رشد را اقتصاد فرهنگ خوانده است.

مدیر شبکه جم با بودجه مبهم و متهم به سیاسی می‌گوید امروز در همسایگی ایران کشور ترکیه بعد از آمریکا دومین صادرکننده سریال به جهان است و به ۱۰۰ کشور سریال‌هایش را صادر می‌کند.

زمانی که فیلم یا سریال را صادر می‌کنند احتیاجی به حمل و نقل و بیمه و تاریخ مصرف و محدودیت بازار ندارد.

او می‌گوید از ۲۰۰ تا ۷۵۰ میلیون دلار به روایت های مختلف در ترکیه صادرات سریال وجود دارد در حالی که در کشور خودش هم دارد مصرف می‌شود. در کشور ایران هم همه‌چیز وجود دارد و نیازی به ساختن تاریخ نیست. خودمان داریم.

الان خودمان در شبکه داریم یک سریال عربی با بازیگران عربی می‌سازیم که از تیم ایرانی استفاده کرده‌ایم و همه می‌گویند تخصص تیم ایرانی شما بسیار خوب است و بعضا نسبت به عرب‌ها شاید چندین برابر بالاتر باشد و این یک علامت خوشایند برای اقتصاد کشور ما است که می‌تواند این موضوع رشد بکند.

مدیر جم تی وی که متهم به همکاری با گروه‌های مختلف سیاسی است، می‌گوید ما در شبکه جم در حال کمک به رسیدن شرکت‌های ایرانی به رشد و توسعه هستیم و از طرف دیگر با ایجاد شبکه‌های خارجی مثل شبکه‌های عربی و انگلیسی و ترکی سعی می‌کنیم بستری را آماده کنیم که بستر رسانه‌ای وجود داشته باشد که بتواند در کشورهای متفاوتی بازار ایجاد کند.

او به بخش دولتی پیشنهاد کرد در کوتاه‌ترین زمان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایطی ایجاد کند که با تدوین قوانین بسیار سهل و آسان، آن را سرمایه‌گذاری بدانیم.

او گفت از زمانی که تصمیم می‌گیریم فیلمی را بسازیم تا آن را برای فیلمبرداری اسارت بزنیم ۱ ساعت طول می‌کشد که پلیس بداند که داریم فیلمبرداری می‌کنیم. در انگلستان هم داریم فیلم تولید می‌کنیم و همین اتفاق است. نیازی به درخواست مجوز نبوده و فقط باید از شهرداری‌ها مجوز بگیریم.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: شبکه جم،فرهنگ ایران،خبرایرانی