هفت سال حبس تعزیری برای شکارچیان بزکوهی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب: 85361
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: با صدور رای قضایی، متخلفین شکار یک راس بزکوهی به هفت سال حبس تعزیری، ۳۶ میلیون ریال جزای نقدی و ضبط دو سلاح به نفع دولت محکوم شدند.
سید اسدالله هاشمی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اواخر سال ۹۴ مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه با  دو نفر متخلف روبه رو می شوند که برخلاف قانون و مقررات محیط زیست یک راس بز کوهی شکار کرده بودند.  

هاشمی تصریح کرد: مامورین  لاشه یک راس بز کوهی را به همراه یک قبضه اسلحه سیمینوف غیر مجاز و یک قبضه اسلحه کلاشینکف غیر مجاز از متخلفین کشف و ضبط کردند.

وی افزود: همچنین مامورین جهت اعمال قانون، متخلفین را به همراه آلات جرم مکشوفه به مراجع قضایی معرفی کردند.

مدیرکل محیط زیست استان خاطر نشان کرد: برای هرکدام از متخلفین به نسبت مباشرت در ارتکاب جرم از طرف دستگاه قضایی رای صادر شد.

وی با اشاره به اینکه هر دو سلاح مکشوفه به نفع دولت مصادره شد، افزود: متهم ردیف اول به جرم حمل سلاح غیر مجاز سیمینوف و مباشرت در شکار یک راس بز کوهی به دوسال حبس تعزیری و ۱۸ میلیون ریال جزای نقدی و متهم ردیف دوم به جرم حمل سلاح غیر مجاز کلاشینکف و مباشرت در شکار یک راس بز کوهی به ۵ سال حبس تعزیری و ۱۸ میلوین ریال جزای نقدی محکوم شد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: کهگیلویه و بویراحمد ، شکارچیان ، بز کوهی ، حبس تعزیری