طلا مقابل سکه و دلار ایستاد
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 96315
 
در حالی که دلار و سکه، هفته گذشته را با روند کاهشی به پایان رساندند، ولی با این حال هر گرم طلای ۱۸ عیار در بالاترین نرخ خود در سال جاری ایستاد.
 دلار در هفته گذشته با فراز و فرود‌هایی همراه بود. در روز‌هایی مسیر افزایش را طی کرد و در اواخر هفته، جهت معکوس پیدا کرد و کاهشی شد.

دلار آمریکا در ابتدای هفته در بالاترین قیمت‌های خود با نرخ ۴۵۴۵ تومان در بازار عرضه شد، ولی در ادامه راه وارد مسیر صعودی شد و به بیش از ۴۶۰۰ تومان رسید. در میانه هفته این افزایش قیمت ادامه پیدا کرد و دلار در بالاترین نرخ خود به ۴۶۹۰ تومان رسید، اما از میانه هفته شیب افزایشی دلار متوقف و حرکتش معکوس شد و حداکثر ۴۵۶۶ تومان فروخته شد. این ارز پرتقاضا در نهایت هفته را با نرخ ۴۵۳۳ تومان به پایان رساند. در مجموع، دلا در هفته‌ای که گذشت روز‌های نسبتا پرنوسانی را پشت سرگذاشت.

وضعیت در بازار سکه هم تقریبا به همین صورت بود. در نخستین روز هفته گذشته سکه یک میلیون و ۵۱۹ هزار تومان قیمت خورد؛ در اواسط هفته به یک میلیون ۵۲۸ هزار تومان رسید، اما در پایان هفته روند نزولی به خود گرفت و یک میلیون و ۵۱۸ هزار تومان به فروش رسید.

در این میان بازار طلای ۱۸ عیار کمی متفاوت از سکه و دلار بود، چراکه مسیر صعودی را طی کرد؛ به گونه‌ای که هر گرم طلای ۱۸ عیار در ابتدای هفته حدود ۱۴۲ هزار تومان عرضه شد، اما در اواسط هفته به ۱۴۴ هزار تومان رسید و نهایتا با ادامه روند افزایشی، هفته را با نرخ ۱۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به پایان رساند تا بالاترین نرخ برای هر گرم طلای ۱۸ عیار در سال جاری رقم بخورد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: قیمت طلا ، نرخ ارز ، بازار طلا و ارز ، بازار سکه ، قیمت سکه